Serum z witaminą C - które wybrać?
Uroda

Serum z witaminą C – które wybrać?

Witaminę C znajdziemy w składzie wielu kosmetyków, na przykład kremów, maseczek i peelingów. Często jest jej jednak zbyt mało, w związku z czym nie przynosi pożądanych efektów. Jeżeli pragniesz pozbyć się przebarwień, wygładzić zmarszczki, zwiększyć napięcie skóry i sprawić, że będzie ona odpowiednio nawilżona – podpowiadamy jaki produkt pielęgnacyjny wybrać.

Jakie serum należy wybrać?

Z pewnością nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Niestety w przypadku kosmetyków z witaminą C, to częsta przypadłość. Wiele produktów posiada bardzo nikłe stężenie kwasu askorbinowego, przez co nie zawsze jest skuteczne, szczególnie w przypadku zmarszczek czy przebarwień.

Serum z kwasem L-askorbinowym w składzie oznaczanym jako Ascorbic Acid. Jest to najczęściej stosowana forma witaminy C w kosmetykach. W wysokich stężeniach – powyżej 20% składnik ten ma działanie złuszczające, dlatego świetnie sprawdzi się u osób z mocnymi przebarwieniami.

Przeczytaj także: Moje patenty URODOWE

Serum z witaminą C w formie olejku (Tetrahexyldecyl Ascorbate) nie wywołuje podrażnień i nadaje się do każdego rodzaju cery. Wybranie produktu o stężeniu od 3 do 10 % z pewnością przyniesie upragnione efekty, jednak czas oczekiwania będzie dłuższy, niż w przypadku wcześniej wspomnianego serum z kwasem L-askorbinowym. Świetnie sprawdzi się u osób z trądzikiem.

Serum z etylowanym kwasem askorbinowym (Ethyl Ascorbic Acid), to najbardziej stabilna forma witaminy C. Znajduje się na wyższej półce cenowej, jednak idzie to w parze z długim czasem zachowania jej cennych właściwości. Produktu można używać od sześciu miesięcy, nawet do roku.

Warto wiedzieć: Modne baleriny na lato

Po aplikacji serum o wysokim stężeniu, odczuwalne jest często delikatne mrowienie. Efekty można zobaczyć już po miesiącu regularnego stosowania, ciesząc się jednocześnie rozjaśnieniem nieestetycznych  przebarwień i spłyceniem zmarszczek.


Opakowanie produktu

Jak się okazuje, nie tylko to, co znajduje się w środku ma znaczenie, ale również opakowanie produktu. Buteleczka powinna być skonstruowana w ten sposób, aby jej zawartość nie miała styczności z powietrzem – warto więc wybrać pojemniki z pompką (airless).

Witamina C łatwo ulatnia się pod wpływem światła, tracąc jednocześnie swoje cenne właściwości. Przy wyborze produktu, zwróć uwagę na to, aby opakowanie nie było przezroczyste.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.